Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Eğitim

HIZLANDIRILMIŞ RUSÇA DİL KURS KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR

YÖK Onaylı,Kharkiv National University of Radio Electronik Üniversitesinde 1 ay -2 ay -3 ay Hızlandırılmış 8  kişilik sınıflarda Rusça Dil Kursları başlamıştır.

Kurs bedelleri :
1 ay için 600 $  – 2 ay için 700 $  – 3 ay için 800 $

Vize ve davetiye gerekmemektedir.Pasaportunuzun veya yeni çipli kimliğinizin olması yeterlidir.Konaklamalar Otel-Pansiyon veya yurt odasında olacaktır.Yaklaşık 1 $=27 Grv
Üniversite Kurs bitiminde sertifika  verecektir.Sekiz kişilik grup oluşturanlara istenilen tarih aralığında sınıf oluşturulur.

  *****************************************************

2019-2020  Üniversite ÖN kayıtlarımız   
01 NİSAN 2019 Tarihinde BAŞLAMIŞTIR

Sorularınız için   info@ukraynaizmir.com  adresine yazabilirsiniz.

 

Kharkiv – Kiev  -Odesa – Sumy bulunan Üniversitelerde UKRAYNACA-İNGİLİZCE-RUSÇA Hazırlık ve Lisans okuma imkanı. Özellikle Hazırlık okurken Dünya Üniversiteler sıralaması veya YÖK denklik sorgulamanıza  gerek  yok,hazırlığı geçip sertifikanızı  aldığınızda  o  zaman Dünya sıralamasına  giren Üniversitelere  geçip Lisans okuyabileceksiniz.

ilk yıl hazırlık okuduk dan  sonra istediğiniz  Üniversitede, istediğiniz Bölümde ve Şehir de Lisansınızı devam edip okuyabilirsiniz……

Kontenjan sıkıntısı çekmemeniz için Ön Kayıt yaptırmanız önerilir….

SEÇEBİLECEĞİNİZ ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERİMİZ:

Sumy Devlet Üniversitesi
Tüm Bölümler ( Tıp-Hukuk-Tüm Mühendislikler-Ekonomi-Beşeri bilimler-Psikoloji)

SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ :Dünya sıralamasındaki temsilcisi olduğumuz Üniversitenin Hazırlık sınıfları 30 Kasım 2018 Tarihine kadar öğrenci alabilecektir.Her bölümün olduğu (Tıp-Hukuk-Tüm Mühendislikler-Psikoloji-Ekonomi vs) Hazırlık eğitim bedeli fakültesine göre  2.500 $- 3.000 $ arasıdır.
Bu fiyatlara Vize-Ulaşım-Yurt dahil  değildir….

 

**************************************************

Kiev UlusalTıp Üniversitesi O.O. Bogomolet
Kiev Ulusal Dilbilim Üniversitesi
Kiev Bölgelerarası Personel Yönetim Akademisi (maup)
Kiev Ulusal İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi( kisi)
Kiev  Politeknik Üniversitesi İgor Sikorski   ( Kpi)
Kiev Ulusal Pedagoji Üniversitesi M. P. Dragomanova
**********************************************

Odessa Milli Tıp Üniversitesi
Odesa Devlet Tarım Üniversitesi
Odesa Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi
Odessa Milli Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi
Odessa Milli Politeknik Üniversitesi

****************************************

Kharkiv Radyo Electronik Üniversitesi (Bilgisayar müh-Yazılım müh-Ekonomi-Biomedikal vs)

********************************************

 

GİDEBİLECEĞİNİZ  BAZI BÖLÜMLER:

Tıp   (  Tüm bölümler  )
Eczacılık
Diş
Ekonomi
İşletme
Yazılım
Tüm Mühendislikler
Hukuk
Psikoloji
Filoloji
Pedagoji
Reklam
Kaptanlık
Tarım
Denizcilik  Tüm Bölümler

2019-2020  ÜNİVERSİTE  EĞİTİM YILI:
YÖK Tarafından tanınan İsteğiniz Üniversiteye  gitme ve istediğiniz  mesleği seçme imkanı,Dünyada en önemli dillerden Rusça öğrenme ve Uluslararası bir  Üniversitede okuma imkanı

Ücretler :

Hazırlık okuyacaklar;(Lisans-Yüksek Lisans veya Doktora yapacak öğrenciler) :
Tüm kayıt İşlemleri,Okul bedelleri,oturum ve sağlık sigortaları;
(Çeviriler,Noter Onayları,Vize Formu ve Randevu alımı,davetiye alınması,Ukrayna da  hava alanında  karşılama,Üniversiteye  kayıt ve Oturum Bedeli,Sağlık kart Bedeli vs)+Üniversite 1 yıl Hazırlık ( 8-10 kişilik sınıflarda), (Vize-Ulaşım-ve Yurt  Bedeleri  hariç)  yaklaşık  2.900 $ – 3.000 $  – 3.300 $  – arasıdır (fiyatlar  Üniversitesine  göre değişmektedir).

Lisans okuyacaklar ; ( Okul bedelleri )   Sosyal  Bölümler 1600 $ – 2.000 $, Mühendislikler 2.500 $, Tıp-Havacılık-Kaptanlık 3.000-3.500 -4.000 $ .  (Fiyatlar yaklaşık olarak  verilmiştir).

**********************************************************************************

*Ukrayna da Üniversitede Hazırlık  okuduk dan  sonra  İstediğin  şehir de ,istediğin  Üniversitede ve  Bölün de YÖK ün tanıdığı Üniversitelerde okuma imkanı. (İlk 1000 sıralamasındaki Üniversitelerde)

*İlk 1  yıl  Hazırlık  için 8-10 kişilik sınıflarda Dil öğrenimi bitimin de alacağınız  sertifika ile  istediğiniz Üniversiteye  kayıt yaptırabiliyorsunuz.

*Kesin kayıt yaptırıldıktan sonra  Tüm evraklarınızın Ukraynacaya çevirisi-Noterden tasdik edilmesi-kaymakamlıktan apostil edilmesi- Üniversiteden Davetiye istenmesi-Vize Formu dolumu-vize  randevu alımı-  vs  işlemler tarafımızdan  yapılacaktır.

*1-25 Eylül 2018 Tarihin de  ilk parti  öğrenciler toplu olarak  gönderilecektir.
*Öğrenciler Ukrayna ya  gitmeden 10  gün  önce  ofisimizde yapılacak  toplantıda gerek  öğrenciler  gerekse  ailelerin  tanışmaları, Ukrayna da yaşam hakkında,Üniversite  ve yurtlar  hakkında  vs  genel bilgiler verilecektir.

*Hava alanında  karşılanma-Üniversiteye kayıt işlemleri-Yurt’a   kayıt işlemleri- Oturum izninin alımı-Sağlık  Kontrol ve Sigortasının yapımı-Şehirde,yurt da-Üniversite de Danışmanlık  vs  Hizmetleri Üniversite Rehberlik servisi veya Danışman tarafından bizim  kontrolümüzde yapılacaktır.

Not :Okulla ilişkiniz kesilmeden Pasaport almanız durumunda masraf ödemezsiniz.

*Ön Kayıt için gereken Evraklar:
(Ön kayıt 01.04.2019-01.07.2019 Tarihleri arasında yapılır.)

1.Varsa Pasaport F.kopisi,yoksa Nüfus F.Kopisi
2.Ön Kayıt Formu
3.İki adet Fotoğraf
4.Ön kayıt harcı 100 $  (kesin kayıtta hesap dan düşülecektir-İadesi ve isim değişikliği yoktur)

*Kesin Kayıt için Gereken Evraklar
(Kesin kayıt 01.07.2018-28.10.2018 tarihleri arasında yapılır.)

1.Pasaport
2.Formül A (Nüfus İdaresinden) Apostilli olacak
3.Lise Diploması. Apostilli olacak
4.Lise Not Dökümü (Transkript-Türkçe olan)Apostilli olacak.Transkriplerinizin mümkün olduğu kadar tek sayfa olmasını öneririz.(Noter ve çeviri daha hesaplı olması için)
5.Sağlık Heyet Raporu. Apostilli olacak. “Yurt dışında okumasında sakınca yoktur” ibaresi yazılı olması gerekir.
6.Aids Belgesi
7.Fotoğraf 12 Adet
8.Okul bedelinin yaklaşık   1/3  ödenmesi.(Davetiyesi gelen öğrencin hiç bir ödemesinin İadesi Yoktur)
9.Çeviri ve Noter işlemleri Ukrayna da yapılacaktır,müracaat sırasında  sadece  bize evraklarınızın Apostilli olarak verilmesi  yeterlidir.

*Apostil  ancak   evrakın  verildiği  ilçe kaymakamlıklarında  veya  valiliklerde  yapılır. 

Diploma  aslını  vermek  istemeyenler Kaymakamlığa  Diploma aslı ve  fotokopisiyle  gidip Fotokopisini Apostil yaptırmaları  yeterlidir.

Noterden  aslı  gibi  yapıp  sonra  apostil  yapılan  evraklar  geçersizdir.

KONTENJANLAR DOLMADAN KAYDINIZI YAPTIRMANIZI ÖNERİRİZ.

VİZE İŞLEMLERİ :

İzmir den müracaat edecekler  vfs global İzmir vize  merkezinde evraklarınız la  Vize  işlemlerinizi  yapabilirsiniz.

 Aynı şekilde Ankara ve  İstanbul ,vfs den yandaki  linkten  http://vfsglobal.com/ukraine/turkey   adresinden vize  müracatınızı  online  olarak  yapmanız  mümkündür.

Vize Form doldurmada sıkıntı yaşayanlara form  doldurulur.

Ukrayna da geçerli Öğrenci  Seyahat Sigorta  işlemleri  yapılır.

Başbakan Binali Yıldırım ile Ukrayna Başbakanı Volodymyr Groysman, Çankaya Köşk’ünde düzenledikleri ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine katıldı.

Törende yüksek öğretim alanında YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Lilia Hrynevych, T.C Yüksek öğretim Kurulu ile Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı Arasında Yüksek öğretim Alanında Mutabakat Zaptı’na imza attı.
İki ülke arasında yüksek öğretim alanında stratejik işbirliğine yönelik imzalanan Mutabakat Zaptı;

– Özellikle nükleer enerji bilimi ve teknolojileri, nükleer enerji güvenliği ile havacılık ve uzay teknolojileri programları başta olmak üzere iki ülkenin yüksek öğretim kurumları arasında öğrencilerin ve öğretim elemanlarının eğitim, staj ve araştırma hareketliliğinin, kısa süreli araştırma programlarına katılımının, eğitim materyallerinin değişiminin, ortak çalıştaylar, konferanslar ve seminerler düzenlenmesinin, karşılıklı üniversite ziyaretlerinin teşviki ve desteklenmesi,

– Her iki ülkedeki yüksek öğretim kurumları arasında, mevzuat hükümlerine uygun olarak lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde özellikle nükleer enerji bilimi ve teknolojileri, nükleer enerji güvenliği ile havacılık ve uzay teknolojileri programları başta olmak üzere ortak diploma programlarının açılması, uygulanması ve geliştirilmesinin teşvik edilmesi,

– Mutabık kalınan yöntemlerle, ülkelerin mevzuatları çerçevesinde birbirlerinin yüksek öğretim kurumlarına lisans ve lisansüstü seviyelerinde öğrenci gönderimi ve kabulünün desteklenmesi,

– Her iki ülkenin yüksek öğretim kurumlarında Türkçe ve Ukraynacanın yaygınlaşmasının desteklenmesi; ayrıca Yüksek öğretim Kurulu, Ukrayna yüksek öğretim kurumlarının programlarında Türkçe dil eğitimi için öğretim üyesi ve okutman ihtiyacını karşılaması,

– Kırım’da iken, Ukrayna ana karaya taşınarak kurulacak üniversiteye akademik bilgi, deneyim paylaşımı ve kısa süreli akademik personel hareketliliği vasıtasıyla destek olunması konularını içermektedir.

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Lilia Hrynevych imza töreni sonrasında YÖK Başkanlığını ziyaret ederek YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile görüştü.

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU