Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Eğitim

 

 

2018-2019  Üniversite  Kesin Kayıtlarımız   02 Nisan 2018 Tarihinde  BAŞLAMIŞTIR…..

Kharkiv – Kiev  -Odesa – bulunan Üniversitelerde UKRAYNACA-İNGİLİZCE-RUSÇA Hazırlık ve Lisans okuma imkanı. Özellikle Hazırlık okurken Dünya Üniversiteler sıralaması veya YÖK denklik sorgulamanıza  gerek  yok,hazırlığı geçip sertifikanızı  aldığınızda  o  zaman Dünya sıralamasına  giren Üniversitelere  geçip Lisans okuyabileceksiniz.

ilk yıl hazırlık okuduk dan  sonra istediğiniz  Üniversitede, istediğiniz Bölümde ve Şehir de Lisansınızı devam edip okuyabilirsiniz……

Kontenjan sıkıntısı çekmemeniz için Ön Kayıt yaptırmanız önerilir….

SEÇEBİLECEĞİNİZ ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERİMİZ:

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi O.O. Bogomolet
Kiev Ulusal Dilbilim Üniversitesi
Kiev Bölgelerarası Personel Yönetim Akademisi (maup)
Kiev Ulusal İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi( kisi)
Kiev  Politeknik Üniversitesi İgor Sikorski   ( Kpi)
Kiev Ulusal Pedagoji Üniversitesi M. P. Dragomanova
**********************************************

Odessa Milli Tıp Üniversitesi
Odesa Devlet Tarım Üniversitesi
Odesa Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi
Odessa Milli Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi
Odessa Milli Politeknik Üniversitesi

****************************************

Kharkiv Radyo Electronik Üniversitesi

 

GİDEBİLECEĞİNİZ  BAZI BÖLÜMLER:

Tıp   (  Tüm bölümler  )
Eczacılık
Diş
Ekonomi
İşletme
Yazılım
Tüm Mühendislikler
Hukuk
Psikoloji
Filoloji
Pedagoji
Reklam
Kaptanlık
Tarım
Denizcilik  Tüm Bölümler

 

 

2018-2019  ÜNİVERSİTE  EĞİTİM YILI:
YÖK Tarafından tanınan İsteğiniz Üniversiteye  gitme ve istediğiniz  mesleği  seçme imkanı,Dünyada en önemli dillerden Rusçayı ve Ukraynaca öğrenme ve Uluslararası bir  Üniversitede okuma imkanı

Ücretler :

Hazırlık okuyacaklar;(Lisans-Yüksek Lisans veya Doktora yapacak öğrenciler) :
Tüm kayıt İşlemleri:
(Çeviriler,Noter Onayları,Vize Formu ve Randevu alımı,davetiye alınması,Ukrayna da  hava alanında  karşılama,Üniversiteye  kayıt ve Oturum Bedeli,Sağlık kart Bedeli vs)+Üniversite 1 yıl Hazırlık ( 8-10 kişilik sınıflarda), (Yurt  Bedeli  hariç)  yaklaşık  2.500 $ – 3.000 $  – 3.500 $  –  4.000 $.  Üniversitesine  göre değişmekte.

Lisans okuyacaklar ;    Sosyal  Bölümler 1600$- 2.000 $, Mühendislikler 2.500 $, Tıp-Havacılık-Kaptanlık 3.000-3.500 -4.000 $ .  (Fiyatlar yaklaşık olarak  verilmiştir).

**********************************************************************************

*Ukrayna da Üniversitede Hazırlık  okuduk dan  sonra  İstediğin  şehir de ,istediğin  Üniversitede ve  Bölün de YÖK ün tanıdığı Üniversitelerde okuma imkanı. (İlk 1000 sıralamasındaki Üniversitelerde)

*İlk 1  yıl  Hazırlık  için 8-10 kişilik sınıflarda Dil öğrenimi bitimin de alacağınız  sertifika ile  istediğiniz Üniversiteye  kayıt yaptırabiliyorsunuz.

*Kesin kayıt yaptırıldıktan sonra  Tüm evraklarınızın Ukraynacaya çevirisi-Noterden tasdik edilmesi-kaymakamlıktan apostil edilmesi- Üniversiteden Davetiye istenmesi-Vize Formu dolumu-vize  randevu alımı-  vs  işlemler tarafımızdan  yapılabilir veya siz kendinizde yaptırabilirsiniz.

*1-25 Eylül 2018 Tarihin de  ilk parti  öğrenciler toplu olarak  gönderilecektir.
*Öğrenciler Ukrayna ya  gitmeden 10  gün  önce  Konsoloslukta yapılacak  toplantıda gerek  öğrenciler  gerekse  ailelerin  tanışmaları,Ukrayna da yaşam hakkında,Üniversite  ve yurtlar  hakkında  vs  genel bilgiler verilecektir.

*Hava alanında  karşılanma-Üniversiteye kayıt işlemleri-Yurt’a   kayıt işlemleri- Oturum izninin alımı-Sağlık  Kontrol ve Sigortasının yapımı-Şehirde,yurt da-Üniversite de Danışmanlık  vs  Hizmetleri Üniversite Rehberlik servisi veya Danışman tarafından bizim  kontrolümüzde yapılacaktır.

Not :Okulla ilişkiniz kesilmeden Pasaport almanız durumunda masraf ödemezsiniz.

*Ön Kayıt için gereken Evraklar:

1.Varsa Pasaport F.kopisi,yoksa Nüfus F.Kopisi
2.Ön Kayıt Formu
3.İki adet Fotoğraf
4.Ön kayıt harcı 100 $  (kesin kayıtta hesap dan düşülecektir.)

*Kesin Kayıt için Gereken Evraklar

1.Pasaport
2.Formül A (Nüfus İdaresinden) Apostilli olacak
3.Lise Diploması. Apostilli olacak
4.Lise Not Dökümü (Transkript-Türkçe olan)Apostilli olacak
5.Sağlık Heyet Raporu. Apostilli olacak. “Yurt dışında okumasında sakınca yoktur” ibaresi yazılı ve gidilmesine 60 gün kala alınması gerekmektedir.
6.Aids Belgesi
7.Fotoğraf 12 Adet
8.Tüm evrakların Çevirileri , Noter den onaylanması, 2.Apostil yapılması, Vize ön hazırlık işlemleri,Davetiye Bedeli (Anlaşmalı Üniversiteler) : TOPLAM : 500 $

*Apostil  ancak  almış olduğunuz  evrakın  verildiği  ilçe  veya  valiliklerinde  yapılır. 

* Her öğrenci  Vize müracaatını oturduğu şehre göre UKRAYNA Ankara Büyükelçiliğine  veya  UKRAYNA İstanbul Başkonsolosluğuna giderek vize ve Sigorta bedelini orada ödeyerek kendi yapacaktır.

NOT:
İSTEYEN ÖĞRENCİ İŞLEMLERİ KENDİSİ DE YAPTIRA BİLİR,İSTERLERSE
APOSTİLL  YAPTIRDIKTAN SONRA EVRAKLARINI ŞİRKETİMİZE TESLİM EDEREK İŞLEMLERİN ÇEVİRİSİ , NOTER ONAYI VE SON APOSTİLLERİ DE YAPILABİLİNİR.

 ÖĞRENCİ  ADAYLARI  VİZE İÇİN GEREKEN  EVRAK   SIRASI :

*ORJİNAL EVRAKLAR ÖNCE APOSTİL  YAPILMASI GEREKİYOR.
*APOSTİLLİ  HALİYLE  ÇEVİRİ  YAPILMASI
*TÜM EVRAKLAR APOSTİLLİ HALİYLE  NOTER  ONAYI
*TÜM EVRAKLAR NOTERDEN  SONRA  TEKRAR  APOSTİL  EDİLMESİ  GEREKMEKTEDİR.

*Vize için müracaat eden öğrenci  İkamet ettiği  şehire göre UKRAYNA Ankara Büyükelçiliğine  veya UKRAYNA İstanbul Başkonsolosluğuna  bizzat müracaat etmesi gerekir.
*İZMİR DE SADECE VİZE  FORMU DOLDURULMASI , VİZE GÜNÜ VE SAATİ  ALIMINDA YARDIMCI OLUNMAKTADIR.

Diploma  aslını  vermek  istemeyenler Kaymakamlığa  Diploma aslı ve  fotokopisiyle  gidip Fotokopisini Apostil yaptırmaları  yeterlidir.

Noterden  aslı  gibi  yapıp  sonra  apostil  yapılan  evraklar  geçersizdir.

 

KONTENJANLAR DOLMADAN KAYDINIZI YAPTIRMANIZI ÖNERİRİZ.

Aşağıdaki video  Ukrayna nın kısa tanıtımı ve Üniversite Eğitimi ile  ilgili bilgilendirmeleri bulabilirsiniz.

 

 

Bu ziyarette Başbakan Binali Yıldırım ile Ukrayna Başbakanı Volodymyr Groysman, Çankaya Köşk’ünde düzenledikleri ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine katıldı.

Törende yüksek öğretim alanında YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Lilia Hrynevych, T.C Yüksek öğretim Kurulu ile Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı Arasında Yüksek öğretim Alanında Mutabakat Zaptı’na imza attı.
İki ülke arasında yüksek öğretim alanında stratejik işbirliğine yönelik imzalanan Mutabakat Zaptı;

– Özellikle nükleer enerji bilimi ve teknolojileri, nükleer enerji güvenliği ile havacılık ve uzay teknolojileri programları başta olmak üzere iki ülkenin yüksek öğretim kurumları arasında öğrencilerin ve öğretim elemanlarının eğitim, staj ve araştırma hareketliliğinin, kısa süreli araştırma programlarına katılımının, eğitim materyallerinin değişiminin, ortak çalıştaylar, konferanslar ve seminerler düzenlenmesinin, karşılıklı üniversite ziyaretlerinin teşviki ve desteklenmesi,

– Her iki ülkedeki yüksek öğretim kurumları arasında, mevzuat hükümlerine uygun olarak lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde özellikle nükleer enerji bilimi ve teknolojileri, nükleer enerji güvenliği ile havacılık ve uzay teknolojileri programları başta olmak üzere ortak diploma programlarının açılması, uygulanması ve geliştirilmesinin teşvik edilmesi,

– Mutabık kalınan yöntemlerle, ülkelerin mevzuatları çerçevesinde birbirlerinin yüksek öğretim kurumlarına lisans ve lisansüstü seviyelerinde öğrenci gönderimi ve kabulünün desteklenmesi,

– Her iki ülkenin yüksek öğretim kurumlarında Türkçe ve Ukraynacanın yaygınlaşmasının desteklenmesi; ayrıca Yüksek öğretim Kurulu, Ukrayna yüksek öğretim kurumlarının programlarında Türkçe dil eğitimi için öğretim üyesi ve okutman ihtiyacını karşılaması,

– Kırım’da iken, Ukrayna ana karaya taşınarak kurulacak üniversiteye akademik bilgi, deneyim paylaşımı ve kısa süreli akademik personel hareketliliği vasıtasıyla destek olunması konularını içermektedir.

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Lilia Hrynevych imza töreni sonrasında YÖK Başkanlığını ziyaret ederek YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile görüştü.

 

 

 

 

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU