Ukrayna’nın 24. Bağımsızlık Yılı Kutlaması

e24e-cesme-konder-04w-fb

NİCE MUTLU YILLAR’A UKRAYNA

Ukrayna’nın 24. Bağımsızlık yıldönümü, İzmir’de yaşayan Ukrayna’lıların katılımıyla, Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğumuzda kutlandık.

24. bağımsızlık yıldönümü dolayısıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğum. Katılan ve mesajlar ile kutlama gerçekleştiren herkese teşekkür ederim.

Güçlü birlik ve beraberlik bağları, İzmir’de yaşayan Ukrayna halkını yaşlısından gencine, çocuğuna kadar 24. Bağımsızlık yılımızı kutladığımız bugün birlik ve beraberliğin “Sonsuz Mutlu Yıllar”ca sürmesi için burada bir araya getirmiştir.

Sıkıntılı günler içinde ölenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşundan sonra İzmir’lilerin sonsuz hoşgörüsü içinde kutlamamız sade bir şekilde gerçekleştirildi.

Her dönemin içinde yaşanacak ekonomik, siyasi sıkıntıların güçlü birlik ve beraberlik bağları sayesinde sıkı diyalog ve paylaşım içinde kolayca aşılabilir, bunları gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün olanakları seferber etmekteyiz.

Ukrayna’ya yönelik turistik, ekonomik bütün sektörlerimizin tanıtımını içeren büyük bir çalışmayı 24. Bağımsızlık yılımız dolayısıyla başlatmış bulunuyoruz.

Her sektör temsilcisi kurum ve işletmenin bu tanıtımda yer alabilir, Ukrayna’ca yayın da yapacak tv üzerinden kendilerini Ukrayna pazarına sürekli tanıtabilir.

İzmir ve Ege bölgesinde yaşayan Ukraynalıların bir arada geleneklerini ve diyaloglarını sürdürebilecekleri  özel günler düzenleyecekleri derneğimizde çalışmalarını başlamış bulun maktadır. Bu sayede bağlar daha pekişecek, yeni yetişen çocuklarımız da birbirlerini daha iyi tanıma, iş imkanlarını kendi aralarında ve Ukrayna genelinde paylaşma fırsatı yakalamış olacaklar, bizim görevimiz Türkiye ve Ukrayna arasındaki sosyal, kültürel ekonomik diyalogların pekişmesine, gelişmesine yardımcı olmak.

24. Bağımsızlık yıldönümü özel Bağımsızlık pastasını hep birlikte keseserek kutlamalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

16-19 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk Ukrayna ekonomik tanıtım gezisi için 27 Ağustos Perşembe günü bütün sektör temsilcilerini ve basın mensuplarını Konsolosluğumuza bekliyoruz.

Her ay gerçekleşecek Ukrayna gezileri hakkında ayrıntılı bilgiler Konsolosluk sayfalarımızdan öğrenilebilir.

cetin-uk-1w uk-3-w uk-2-w uk-1-w

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.